Product_Category
射频天线
制造商
JC Antenna
类型
GPS PATCH ANTENNA, DIMENSION 12*
封装
Packages
盒子
RoHS
NO
价格
$1.0100
| 类型 | 描述 |
| 制造商 | JC Antenna |
| 系列 | - |
| 包裹 | 盒子 |
| 产品状态 | ACTIVE |
| 安装类型 | Surface Mount |
| 频率范围 | 1.572GHz ~ 1.578GHz |
| 获得 | -5dBi |
| 终止 | Pin |
| 频段数量 | 1 |
| 天线类型 | Ceramic Patch |
| 高度(最大) | 0.079" (2.00mm) |
| 回波损耗 | 15dB |
| 频率组 | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| 频率(中心/频段) | 1.575GHz |