Product_Category
射频天线
制造商
Unictron
类型
UWB CERAMIC CHIP ANTENNA CR601,
封装
Packages
卷带式 (TR)
RoHS
NO
价格
$0.6800
| 类型 | 描述 |
| 制造商 | Unictron |
| 系列 | - |
| 包裹 | 卷带式 (TR) |
| 产品状态 | ACTIVE |
| 安装类型 | Surface Mount |
| 频率范围 | 6GHz ~ 8GHz |
| 应用领域 | General Purpose |
| 获得 | 6.3dBi |
| 频段数量 | 1 |
| VSWR | 3 |
| 天线类型 | Chip |
| 高度(最大) | 0.020" (0.50mm) |
| 频率组 | Wide Band |
| 频率(中心/频段) | 7GHz |
| RF 系列/标准 | General ISM |